Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ze stogu nie było już co ratować. Rano strażacy dowozili żywność

› Wypadki miesiąc temu    22.09.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jawory. Baloty były składowane w jednym miejscu na poluJawory. Baloty były składowane w jednym miejscu na polu fot. OSP Borek Wlkp.

Pięć zastępów straży pożarnej zadysponowano do pożaru balotów słomy w miejscowości Jawory (gm. Borek Wlkp). Zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu o godzinie 16.04.

R E K L A M ABolsius

Do akcji wyruszyli strażacy z JRG Gostyń, OSP Karolew, OSP Jeżewo oraz dwa zastępy OSP Borek Wielkopolski. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że właściwie nie ma już co ratować. Ogniem zajęta była już cała objętość stojącego na polu stogu, który liczył w sumie 15 balotów. Strażacy jedynie dogasili palące się baloty i zabezpieczyli teren. Właściciel oszacował straty na około 1 tys. zł.

Ponieważ w momencie przyjazdu ratownicy nie zastali nikogo w pobliżu płonącego stogu, dlatego też za najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożaru uznano zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

Wcześniej w ciągu dnia strażacy również się "nie nudzili". Kilka razy byli wysyłani do usuwania gniazd os. Natomiast najbardziej zajęci byli ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie, którzy od rana dostarczali żywność osobom na kwarantannie, a później usuwali drzewo powalone na drogę w Siedmiorogowie Pierwszym.

Czytaj także: o kierowcy, który zanadto sobie pofolgował jadąc przez największą wieś w gminie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!