Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zmarł 20 lat temu. Uczcili go słowem i muzyką

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    22.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W ramach 20 rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta zorganizowano recytację ,,Czytam Herberta''W ramach 20 rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta zorganizowano recytację ,,Czytam Herberta'' fot. Tomasz Teodorczyk

28 lipca obchodziliśmy 20 rocznicę śmierci jednego z najważniejszych autorów XX wieku - Zbigniewa Herberta. W ramach rocznicy, Sejm RP ogłosił bieżący rok Rokiem Zbigniewa Herberta. W Gostyniu poetę upamiętniono słowno-muzycznie.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

W czwartek 20 września w salce konferencyjnej Gostyńskiego Ośrodka Kultury ,,Hutnik'' zorganizowano recytację utworów Herberta. Przy muzycznym akompaniamencie przed publiką wystąpiła Ewa Dałkowska.

Aktorka zaprezentowała swoje interpretacje wierszy Herberta, zarówno recytacją, jak i piosenkami. W przerwach opowiadała anegdoty ze swojego życia i relacji z Herbertem. 

Z wierszy usłyszeć można było fragmenty poetyckiego cyklu ,,Pan Cogito'', ,,Wilki'' czy wiersze na temat rodzinnego miasta Herberta - Lwowa. Dałkowskiej towarzyszył Dominik Rosłon, który grał na pianinie.

Na sali pojawiło się około 20 osób - młodych, jak i starszych. Całe wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj: Beksiński w ,,Hutniku''

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jarek
  ponad rok temu 1
  Baton ja Cie prosze nieudaczniku skończ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji