Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Zmiana decyzji. Nie będzie można korzystać z Cegielni

› Społeczeństwo 28 dni temu    13.06.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Cegielnia w PępowieCegielnia w Pępowie fot. Arch. portalu

Zmieniły się wcześniejsze decyzje, dotyczące Cegielni w Pępowie. Ta, jako miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, miała być czynna od końca czerwca do połowy sierpnia. Miała, ale nie będzie. Taką decyzję podjęto ze względu na szereg rygorów higienicznych i stan wody w zbiorniku spowodowany suszą.

 

Jak wyjaśnia Jacek Śląski, kierownik Wydziału Kultury i Sportu pępowskiego urzędu, obostrzenia sanitarne są w tym miejscu nie do spełnienia. Poza tym - stan wody jest coraz niższy.

- Cegielnia została wcześniej przygotowana, wysypaliśmy żwirem dno, aby uzyskać „sensowną głębokość”, ale brzeg przesunął się już o kilka metrów wgłąb zbiornika. Musielibyśmy tam nasypać mnóstwo żwiru, żeby uzyskać w miarę równe i bezpieczne dla kąpiących się dno – wyjaśnia Jacek Śląski.

Więcej w kolejnym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Wyjeżdżasz pod koniec czerwca? Może warto dopisać się do spisu wyborców?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Bogdan
28 dni temu ocena: 50%  1
Brawo! W końcu jakaś mądra decyzja.