Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Akademia robotyki już niebawem. Dopytywali się rodzice

› Aktualności 4 miesiące temu    9.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A

Na terenie Gostynia, już od września będzie funkcjonowała szkoła robotyki Spice Gears. Akademia, którą otwiera pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce, przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 14 roku życia.

- Robotyka to przyszłość dla dziecka, a naszą misją jest przekazanie idei STEAM łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii - przekonuje Patryk Kowalski, menadżer SGA.

Szkoła robotyki oferuje kompletny system nauki, oparty na czterech poziomach rozwoju: First Lego Leargue Jr., Lego Leargue, Tech Challenge, Robotics Competition. Uczniowie zaczynają od klocków lego, a kończą w potężnych firmach technologicznych. - To kompletna droga edukacji. A sporo osób myli naszą szkołę z pewnego rodzaju warsztatem, który trwa pół roku czy rok, po czym edukacja się kończy. Nie na tym to polega - mówi Patryk Kowalski. Poprzez udział uczniów w zawodach, szkoła robotyki stymuluje ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach.

- Nauka w duchu STEAM przynosi zaskakująco dobre efekty takie jak łatwe rozwiązanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole - informuje menadżer SGA.

Podczas zajęć u dzieci rozwijane są również takie umiejętności, jak pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć. Dzięki temu w Akademii Spice Gears uczniowie pobudzani są do stworzenia czegoś nietuzinkowego.

Zajęcia są płatne (149 zł miesięcznie) odbywają się po południu, raz w tygodniu i trwają 90 minut. Są podzielone na 3 bloki. - Bloki tworzymy patrząc przede wszystkim na wiek. Staramy się, aby w grupie pomiędzy uczniami była różnica maksymalnie jednego roku. Mamy 12-osobowe grupy. W nich pracujemy w 3 podgrupach, w których mają dzieci zestaw lego i laptopa. Gwarantujemy sprzęt - mówi Patryk Kowalski.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, przeszkoleni przez Spice Gears Academy Wielkopolska. Szkoła ma swoje oddziały w Lesznie, Kościanie i Rawiczu. W Gostyniu na pierwsze zajęcia zapisało się 40 uczniów, ale rekrutacja wciąż trwa.

- W Lesznie obecnie mamy 110 uczniów, w Kościanie - 60 osób, a w Rawiczu - 50. Nie jest źle - mówi Patryk Kowalski. W Kościanie szkoła ruszyła już w sierpniu, gdyż tak naciskali rodzice. Zainteresowanie było naprawdę duże i wyszliśmy im naprzeciw - dodaje menadzer firmy.

Festyn charytatywny dla Tomka - KLIK

Dlaczego zdecydowano się uruchomić akademię robotyki w Gostyniu? - Wiemy, że jest zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Dzwonią do nas mieszkańcy z miasta i okolic, pytając, czy będzie taka szkoła - przyznaje Patryk Kowalski. Gdzie będą odbywały się zajęcia? W jednej z gostyńskich szkół. Obecnie menager Spice Gears Academy jest na etapie rozmów z dyrekcją i zarządcą.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.facebook.com/sgawielkopolska/ lub wysyłając pytania: wielkopolskie@sgacademy.pl, tel. 693 208 131

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roman
4 miesiące temu 2
W gostyńskich szkołach prowadzone są już takie zajęcia. Organizowane są przez twojrobot.pl Syn uczęszcza i bardzo zadowolony. Polecam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lord_wejder
4 miesiące temu ocena: 100%  1
to jest bardzo,BARDZO dobry pomysł trzymam kciuki i gratuluję pomysłu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji