Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Dotacji nie przyjęli, z budowy drogi zrezygnowali

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    14.11.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gmina Borek nie będzie w tym roku budowała drogi do DorotowaGmina Borek nie będzie w tym roku budowała drogi do Dorotowa fot. fotolia.com

Borecki włodarz, na posiedzeniu wspólnym komisji rady miejskiej powiedział otwarcie, że w 2017 roku nie będzie realizowana inwestycja w Dorotowie, związana z przebudową polnej drogi. Przyznał jest nawet gotów odmówić dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR), jakie gminie przyznano na wykonanie tego przedsięwzięcia.

Dlaczego? Jak wiele straci samorząd? Okazuje się, że rezygnacja z inwestycji może być finansowo korzystniejsza, a dotacja (w wysokości ponad 96 000 zł) niewiele by dała.

R E K L A M A

- Zmieniły się przepisy od 2017 roku. Jeszcze do niedawna tak zwane drogi FOGR-wskie budowano na szerokości 3 metrów i na taką szosę projekt mamy, na realizację takiego zadania jesteśmy przygotowani - mówił burmistrz Marek Rożek. Jednak po zmianie przepisów, drogi budowane z dotacji FOGR muszą mieć szerokość 4 m. - Siłą rzeczy dofinansowanie, które mieliśmy dostać do każdego metra - ok. 22,50 zł, musielibyśmy wydać na ten czwarty obowiązkowy metr, na rozbudowę pobocza. Gmina musiałaby zmienić projekt, a to też kosztuje. Wydatki na inwestycję znacznie by wzrosły. Zatem nic z tej dotacji nie będziemy mieli - wyjaśniał borecki włodarz.

Zaznaczył, że „zdjęcie” zadania z budżetu gminy, zaplanowanego na 2017 r., nie oznacza, że ono w ogóle nie będzie wykonane. - Nie rezygnujemy z inwestycji w ogóle. Możemy ją zrealizować w najbliższych latach - w 2019 czy 2020 roku, z własnych środków, bez dotacji. Powstanie wtedy szosa o szerokości 3 metrów, bez konieczności zmiany projektu i dokumentacji - tłumaczył Marek Rożek.

ZOBACZ, co gostyński samorząd sądzi o powołaniu kolejnego Stowarzyszenia przeciwko kopalni? 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A