Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dożynki z atrakcjami połączone z łaciatymi urodzinami

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    16.08.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Stowarzyszenie Łaciata Wieś z Głuchowa (gm. Pogorzela) świętuje dziś swoje pierwsze urodziny. Jak na taką okazję przystało, jej członkowie zaprosili do siebie gości. Wszystko to połączono z dożynkami wiejskimi, które rozpoczęły się już przed godziną 14.00. Sołtys wsi Zdzisław Figielek powitał zebranych. – Przyroda nie szczędziła rolnikom przeciwności i pokazała, jak bardzo człowiek jest zależny od sił natury. Naszą gminę żywioły na szczęście ominęły – mówił włodarz wioski.

 

Po przemówieniu, sołtys poprosił  ks. kanonika Dariusza Bandosza o poświęcenie chleba i wieńca dożynkowego.

 

Zgromadzeni obejrzeli skecze kabaretowe oraz występy „Głuchowian”, którzy zajęli się oprawą muzyczną całości, łącznie z przyśpiewkami. Nie zabrakło ośpiewki, skierowanej do redaktor naczelnej Życia Gostynia. Zespół, który powstał zaledwie pół roku temu, marzy o strojach. Jego członkowie liczą, że dzięki pomocy mediów uda się znaleźć sponsora!

 

Bardzo ważnym punktem dzisiejszego programu było podsumowanie roku działalności Łaciatej Wsi. - Możemy się poszczycić, że jako pierwsza gmina w województwie wielkopolskim mamy swoją wieś tematyczną. Stowarzyszenie ma już rok, ale nie raczkuje, tylko dosyć dobrze chodzi – zaznaczyła wiceprzewodnicząca pogorzelskiej rady miejskiej, Maria Pazoła.

Szereg atrakcji czekał głównie na dzieci, zobaczcie zdjęcia! Więcej we wtorkowym wydaniu Życia Gostynia.

KLIKNIJ i zobacz ZDJĘCIA z turnieju, który odbywał się w ramach urodzin. Która wieś wygrała?

 

Zobacz także: Dlaczego występ Halinki Mlynkovej należało przełożyć na przyszły rok?

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!