Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Żywioł nie pozwolił wystąpić Halince Mlynkovej

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    16.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 4 / 100%
A A A
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Gostyniu zwijają stoiska przed nawałnicąPracownicy Starostwa Powiatowego w Gostyniu zwijają stoiska przed nawałnicą fot. A. Fajczyk

Koncert gwiazdy tegorocznych Dożynek Powiatowych Halinki Mlynkovej nie odbył się. W występie przeszkodziły gwałtowna wichura, intensywne opady deszczu i burza.

Organizatorzy zdążyli, zgodnie z programem, wręczyć tytuły „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”. Mieszkańcy, którzy chcieli zobaczyć śpiewającą Halinkę Mlynkovą, zaczęli gromadzić się przed sceną za bazyliką. Już wtedy nad Świętą Górę nadciągały ciemne burzowe chmury. Nagle zerwał się silny wiatr.

Zaczęły „fruwać” części straganów, rozłożonych przed bazyliką z okazji odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej na Świętej Górze. Pracownicy obsługi technicznej imprezy, w obawie przed uszkodzeniem sprzętu i dla bezpieczeństwa obecnych, zaczęli zdejmować głośniki ze stojaków. Pracownicy starostwa powiatowego rozpoczęli zwijanie stoisk. Wokalistka zawitała na Świętą Górę punktualnie, przygotowana do występu. Została jednak odesłana do hotelu. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko… wiatr robił się coraz bardziej porywisty, grzmoty były coraz głośniejsze, spadł ulewny deszcz.

Uczestnicy imprezy w obawie przed żywiołem błyskawicznie opuścili teren dożynek. Niektórzy mając nadzieję na to, że obejrzą występ wokalistki, schronili się w bazylice i pomieszczeniach klasztoru. Starosta Robert Marcinkowski zdecydował o odwołaniu koncertu. Nie można było go przełożyć na jutro, ze względu na to, że Halinka Mlynkova zaplanowała już coś innego w tym terminie.

Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia z dzisiejszej mszy odpustowej na Świętej Górze

TUTAJ zobacz, jakie szkody nawałnica wyrządziła w gminie Borek Wlkp.

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ A.U.
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  Targowisko zrobione w świątyni, jak za czasów Chrystusa !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiara
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Nie w świątyni tylko na placu. Znowu adrenalina uderza do głowy, trochę więcej pokory człowieku. Pan Bóg na wszystko patrzy...
  ~ tomek
  ponad rok temu 5
  To też Pan Bóg się wkurzył i rozgonił to towarzystwo niewiernych, jak w Biblii.
  ~ Zawiedzony
  ponad rok temu ocena: 0%  4
  Dlaczego nie mogła zaspiewać w kościele chociażby acappella?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ natalia
  ponad rok temu 3
  wokuł sceny?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fan
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Jedyna możliwa decyzja. Troszkę szkoda, że nie wystąpiła. Może wróci za rok...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ konkretnie proszę
  ponad rok temu ocena: 44%  1
  Rozsądna decyzja to przygotowanie sali na ewentualny występ w czasie nawałnicy. Gostyń ma takie obiekty ,jest kino,jest Hutnik,jest sala Szkoły Muzycznej i inne . Prognozy od tygodnia były wiadome. Ile pan zapłacił za rozsądną decyzje skoro gwiazda była ale nie miała warunków by wystąpić ?