Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Fajniej na huśtawce niż przy odrabianiu lekcji

› Społeczeństwo ponad rok temu    12.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Natan i Piotrek testowali nowe urządzenia na placu zabaw w Starym GostyniuNatan i Piotrek testowali nowe urządzenia na placu zabaw w Starym Gostyniu fot. A. Fajczyk

W gminie Gostyń, jak co roku, okres letni to czas na doposażanie placów zabaw. Montaż urządzeń trwa. W tym roku nowe zabawki pojawią się m.in. w Starym Gostyniu, Stankowie, na placu przy ul. Leszczyńskiej Grunt, na którym funkcjonuje plac zabaw w Starym Gostyniu już dwa tygodnie temu został przygotowany do zamontowania sprzętu. Teraz wzbogacił się o duży zestaw sprawnościowy oraz podwójną huśtawkę metalową. Fundusze na ten cel pochodzą z budżetu gminy Gostyń. Na zakup urządzeń wydano ok. 37 000 zł, wydano też środki na korytowanie, piasek oraz montaż – w sumie koszt nie przekroczy 50 000 zł.

Dzieci w wiosce nie mogą doczekać się, kiedy z placu znikną słupki ze sznurkami.

Czytaj też: Dlaczego Osowo powinno mieć dobrze wyposażony plac zabaw? Kto "wychodził" miejsce?

Trzyletni Natan i kilka lat starszy Piotrek już w czwartkowy wieczór bawili się na placu zabaw w Starym Gostyniu z babcią. Są zachwyceni nowymi urządzeniami, jakie się tam pojawiły. Mały Natan przyznał, że najbardziej podoba mu się lśniąca zjeżdżalnia, po której „śmiga”. powiedział, że będzie przychodził codziennie z babcią, mamą lub tatą.

Starszy brat jest zachwycony torem przeszkód, tunelem do przechodzenia. Lubi też huśtawki. - Są nowe, na łańcuchach i można wysoko się rozbujać. I wysoko skakać - powiedział Piotrek. Zdradził, że o wiele przyjemniej jest na placu zabaw niż w domu, przy biurku, kiedy trzeba odrabiać lekcje.

Jak dzieci z Borku bawiły sie nad morzem? - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!