Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jak to śpiewa Enej? Tą chwilą warto żyć! [FILM]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    6.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 2 / 100%
A A A
Grupa Enej wystąpiła podczas Dni Gostynia 2018Grupa Enej wystąpiła podczas Dni Gostynia 2018 fot. A. Fajczyk

Gostyń zakończył dwudniowe świętowanie w plenerze. Na scenie zagrał Enej, a wisienką na torcie był oryginalny pokaz sztucznych ogni i fajerwerków.

Podczas wczorajszego wieczoru, zorganizowanego pod znakiem disco-polo, przez kartodrom przewinęło się kilkanaście tysięcy osób (podobno ok. 17 tys.) - mieszkańców Gostynia i gości z sąsiednich powiatów. Nic dziwnego - gwiazdą wieczoru był król muzyki disco-polo - Zenon Martyniuk z zespołem Akcent. 

Kolorowe karuzele pozostały na placu przed Górą Zamkową do soboty, food track’i również i po południu można było z całą rodziną wrócić na kartodrom. 
W sobotę ze sceny popłynęła zupełnie inna muzyka: było trochę rocka, trochę reggae i folck’u. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa „Przed Wschodem Słońca” .  Uzdolnieni muzycy z Poznania zagrali utwory łączące ska, punk i reggae. W kapeli na puzonie grał Adam Kurek, który pochodzi z Gostynia , jest wykształconym muzykiem i współtworzy sekcję dętą w tej kapeli.

ZOBACZ, jak śpiewał MEZO na majówce w Borku
  

Sobotni wieczór zakończył się wyjątkowym koncertem - na scenie wystąpił zespół rockowo-folkowy Enej. Gostyń czekał na tę kapelę kilka lat. - Robiliśmy trzy podejścia. Nigdy nie mogliśmy znaleźć wspólnego terminu. W tym roku się udało - powiedział Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. Zebrani przed sceną gorąco przywitali członków zespołu, zapewnili, że są gotowi na kolejny wieczór w plenerze, że mają sporo siły do zabawy i pokazali, jaką energią kipią. Enej za to przekonywał, że taką chwilą warto żyć.

Dyrektor Barton, po koncercie, nie wypuścił tak łatwo publiczności z kartodromu. Wszyscy za to zrobili „w tył zwrot” i obejrzeli blisko dziesięciominutowy pokaz sztucznych ogni i fajerwerków, zsynchronizowanych z muzyką. Show, przygotowany na Górze Zamkowej, zrobił ogromne wrażenie na widzach.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ wiola
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Najlepsze Dni Gostynia w historii! Nie byłam w piątek ale sobota to było mistrzostwo. Śliczny koncert ENEJ i obłędne fajerwerki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ferdek
  ponad rok temu ocena: 83%  12
  Odpowiedzialne za bezpieczeństwo służby będące cały czas na miejscu się nie znają . Zna się bezrobotny Pawełek, naczelny specjalista ds wszelakich. Znajdź pracę , poznaj dziewczynę - bo wytrzymać z tobą nie idzie. Współczucie dla najbliższych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bezpieczny...
  ponad rok temu ocena: 44%  11
  Przyszłościowo zdaje się być istotnym rozważenie kwestii podejmowanych decyzji zwłaszcza jeżeli dotyczą one bezpieczeństwa. Bowiem jak nakazuje analiza sytuacji nadzwyczajnych, człowiek nie jest się w stanie przewidzieć tego co się może stać. Skoro służby ochrony obiektu nie posiadają kluczy jak zatem umożliwią uczestnikom szybką i skuteczną ewakuację z miejsca ewentualnego zagrożenia ?? Należy więc w przyszłość rozważyć wszystkie aspekty przed podjęciem tak istotnych decyzji, tym bardziej, że pewnych sytuacji ludzie nie są w stanie przewidzieć, a sprzedawany na terenie alkohol ( zakładają, że zawartość w nim alkoholu wynosi raptem 4 promile) potrafi uczynić wielkie szkody. Zakładać zatem należy każdą ewentualność i wystąpienie każdego zagrożenia….. Nadto wskazania wymaga fakt zwiększonego ryzyka wystąpienia pożaru podczas pokazu pirotechnicznego. Uwzględniając zamknięte przejścia nie sposób będzie ewakuować przebywającą tam ludność bez uszczerbku dla ich zdrowia i życia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bezpieczny ....
  ponad rok temu ocena: 44%  10
  Co więcej w jaki sposób miały zostać zapewnione bezpieczne warunki opuszczenia terenu tej imprezy masowej (nie tylko przez jej uczestników ale także służby bezpieczeństwa w tym pogotowie, straż pożarna) skoro dwie z trzech bram wyjściowych były zamknięte na klucz, a trzecia została praktycznie zablokowana przez osoby chcące wejść na teren imprezy masowej. Nadto wskazać należy także, że zgodnie z art. 22 ust. 2 pkt. 3 ustawy o bezpieczeństwie imprezy masowej Służby informacyjne są obowiązane do nadzorowania bezpiecznego wejścia i wyjścia osób uczestniczących w imprezie masowej. Jak zatem następowała realizacja tego obowiązku skoro niejednokrotnym widokiem był człowiek wchodzący na teren imprezy masowej przez płot… nie mówiąc o wyjściu, które było praktycznie niemożliwe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bezpieczny ....
  ponad rok temu ocena: 56%  9
  Tegoroczne Dni Gostynia są rekordem organizacyjnym w zakresie bezpieczeństwa imprezy masowej. Pomijając kwestie koncertu Zenka Martyniuka trwającego raptem 45 minut. Rekordem umiejętności organizatorskich jest sobotni koncert zespołu Enej. Począwszy od braku jakichkolwiek danych związanych z ograniczeniem dostępu do imprezy masowej. Szczytem wszystkiego okazał się „genialny pomysł” z zamknięciem dróg wejściowych / wyjściowych prowadzących na imprezę masową. Bramy te zwyczajnie zostały ZAMKNIĘTE!!!!! Pytanie zatem do organizatora w jaki sposób zakładał on zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy masowej skoro ludzie nie mogli swobodnie opuścić jej terenu, co wypełniło znamiona przepisu art. 189 § 1 kodeksu karnego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do bezpieczny
  ponad rok temu ocena: 50%  8
  Zgadzam sie. Ochroniarze nadwrazliwi albo chcieli sobie ulatwic zadanie... matka z dzieckiem chciala szybko wyjsc ale nie mogla. Staranowali by ja przy jedynym wyjsciu i jednoczesnie wejsciu zastawionym oponami... tlok sie zrobil. Niby impreza otearta a jednak zamknieta. Ludzie przez plot przeskakiwali. Masakra duza jedynka z minusem
  ~ Miki
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Dni Gostynia uważam za udane ale sobotni koncert zespołu Enej był mega a fajerwerki coś nie samowitego .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zadowolony
  ponad rok temu ocena: 90%  6
  Jak dotąd to były najlepsze dni Gostynia. Miejmy nadzieje że z roku na rok bedzie coraz lepiej. Pokaz fiajerwerków był niesamowity. Wielkie barawa dla organizatorów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Erwe
  ponad rok temu ocena: 89%  5
  Cudowna impreza!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ asdfg
  ponad rok temu ocena: 92%  4
  sztuczne ognie były niesamowite, piękne zakończenie dni Gostynia :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pawel
  ponad rok temu ocena: 16%  3
  Kto czekał to czekał na lojdyrydy. Wybory idą to dni gostynia z pompą dla pospolitości. Ciekawe ile te ognie sztuczne które waliły tyle czasu i doprowadziły psy do szału kosztowały
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Porzeczka
  ponad rok temu ocena: 83%  2
  Malina skończ już sie kompromitować
  ~ Lodziara
  ponad rok temu ocena: 86%  1
  Psy i dzieci juz powinny spac o tej porze pawle