Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Jedno burmistrzowi przyznali, drugie odebrali

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    13.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. BUrmistrz Marek Rożek dziękuje skarbnik Mirosławie Kozłowskiej za pracę włożoną w gospodarowanie finansami gminyBorek Wlkp. BUrmistrz Marek Rożek dziękuje skarbnik Mirosławie Kozłowskiej za pracę włożoną w gospodarowanie finansami gminy fot. A. Fajczyk

Boreccy radni - zadowoleni z gospodarowania gminnymi finansami - udzielili absolutorium burmistrzowi Markowi Rożkowi z wykonania budżetu gminy za 2017 r. Ale też obniżyli mu wynagrodzenie. Dlaczego?

Radni podobnie jak komisja Regionalnej Izby Obrachunkowej, nie wnosili uwag co realizacji budżetu i inwestycji za 2017 r. Nie było zastrzeżeń, głośnej dyskusji. Jedynie komisja rewizyjna boreckiej rady miejskiej zwróciła uwagę, że poważną kwotę w gminie Borek stanowi zaległość z tytułu podatku od nieruchomości od osób prawnych - 405 880 zł. - Mamy bardzo małą ściągalność wobec dłużników alimentacyjnych - zaznaczył Michał Dopierała.

Podczas sesji rozpatrywana była również uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza. Projekt tej uchwały wpadł do programu sesji w ostatniej chwili. Wymusiło to rozporządzenie Rady Ministrów, które weszło w życie 19 maja. Dokument zakłada między obniżenie podstawy wynagrodzeń pracowników samorządowych o 20%, przewidując „widełki” w stosunku do ilości mieszkańców gminy.

R E K L A M A

O spotkaniu PiS w Gostyniu - KLIK

Zanim na sesji w Borku rozpoczęła się dyskusja, głos zabrał burmistrz Marek Rożek. - Od jakiegoś czasu w kraju trwają dyskusje nad wynagrodzeniami parlamentarzystów i samorządowców. (...) Dla mnie rozporządzenie jest rzeczą świętą i moim obowiązkiem jest je realizować. Proszę radnych o obniżenie mojego wynagrodzenia - powiedział. I zamknął buzie radnym. Dyskusji nie było. W trakcie głosowania 8 radnych poparło projekt uchwały, 1 był przeciwny a 2 wstrzymało się od głosu. Od 1 lipca Marek Rożek będzie zarabiał 10 180 zł brutto miesięcznie, a dotychczas dostawał 10 930 zł brutto.

Jak na decyzję kolegów z rady zareagował przeciwnik obniżki wynagrodzenia? Jak do rozporządzenia odnoszą się inni samorządowcy w powiecie gostyńskim?

Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hejter
9 miesięcy temu ocena: 67%  3
Za 2100 to sobie pracujecie bez wykształcenia. Osoba na kasie w biedronce więcej zarabia. Jak tak mówicie że źle rządzi i rozporządza środki to sami startujcie, A nie przepraszam zapomniałem ze słomą w butach was nie wpuszczą do ratusza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sikora
9 miesięcy temu ocena: 50%  2
Za 2100 byś nie chciał włodarzyć gminą i poza tym nikt by na ciebie nie głosował.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olki
9 miesięcy temu ocena: 33%  1
I dobrze:) powinno być 2100 brutto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A