Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jezu maleńki już nie będziesz samiutenki...

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    20.01.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Koncert kolędŚwięta Góra. Koncert kolęd fot. I. Skorzybót

Duchowy, emocjonalny, poetycki, piękny i świąteczny - tak zapowiadał Koncert Kolęd na Świętej Górze ks. Jakub Przybylski.

I taki był. Pełen wzruszeń, wspólnego śpiewania i doskonałej muzyki. Stanisława Celińska zaśpiewała kolędy i piosenki świąteczne swojego autorstwa z młodymi chórzystami z Gostynia.

Wielka artystka podzieliła się z publicznością kawałkami swojego życia, także tymi trudnymi. Ale było również wiele radości.

Na początek na scenie wystąpił chór Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu pod dyrekcją Ewy Kuśnierek. Uczniowie zaśpiewali kolędy nieżyjącego ks. Tadeusza Nagela COr. Kiedy na scenę wraz z zespołem weszła Stanisława Celińska dzieci podarowały jej prezenty - zdjęcie z dedykacją i ciepłą pelerynę. Uczniowie przyznali, że z wielkim wzruszeniem czekali na koncert.

 

- Dziękuję wam bardzo. Jestem wzruszona. To są takie cudowne chwile, kiedy człowiek wie, po co żyje, po co pracuje w tym zawodzie - przyznała Stanisława Celińska.

 

Artystka razem z muzykami z Poznania, zaśpiewała tradycyjne kolędy w pięknych aranżacjach Macieja Muraszko. Publiczność zachwyciła się piosenkami świątecznymi, do których słowa napisała Stanisława Celińska, a muzykę skomponował Maciej Muraszko. W dziewięcioosobowym zespole zagrał również Wojciech Czemplik - na skrzypcach, skrzypotrąbie i pile. To właśnie jemu za chwile wzruszenia w Gostyniu dziękowała artystka.- Urodziłam się w powojennej Warszawie w 1947 roku. To było niedaleko po wojnie, Warszawa była bardzo zburzonym miastem, szarym smutnym. Kiedy babcia zaprowadziła mnie do kościoła po raz pierwszy, miałam około 3 latek. I to było dla mnie coś niezwykłego, ponieważ zobaczyłam misterium, zobaczyłam kolory, które na zawsze zapadły mi w pamięci. (...) Myślę, że tak narodził się we mnie teatr i marzenie o tym, żeby uczestniczyć w pięknych wydarzeniach - mówiła Stanisława Celińska.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!