Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Rawbud
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kluczowy będzie odcinek przy stawach

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    14.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Dzięczyna. W sumie od świetlicy do końca wioski zostanie wyremontowanych 1160 metrów drogiDzięczyna. W sumie od świetlicy do końca wioski zostanie wyremontowanych 1160 metrów drogi fot. Bogdan Bujak

Na dobrej drodze do realizacji jest przebudowa kolejnego odcinka drogi w Dzięczynie w kierunku Ponieca. Wniosek dotyczący tamtejszej powiatówki znalazł się na ostatecznej liście rankingowej w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019. Informacja ta ma na razie charakter nieoficjalny. 18 lokata zajmowana przez powiat gostyński gwarantuje ponad 3 500 000 złotych rządowych środków.

– Wcześniej planowano, że będzie możliwe dofinansowania na poziomie do 3 mln złotych. Dzisiaj jest to 50 procent kosztów samego zadania – mówił na sesji powiatowej starosta Robert Marcinkowski.

Wartość przebudowy ponad kilometrowego odcinka drogi - od środka wioski do ostatniego domu w Dzięczynie wyceniono na ponad 7 000 000 złotych.

Władze powiatowe liczą jednak, że zgodnie z „tendencją, którą obserwujemy na podstawie dwóch pierwszych przetargów” ogłoszonych na drogi powiatowe w tym roku, cena spadnie. Za najważniejszy element inwestycji łączącej miejscowość z Poniecem uważany jest fragment nad dzięczyńskimi stawami i związana z tym m.in. budowa murów oporowych i rowów odwadniających. 

Pomimo braku ostatecznego potwierdzenia informacji o dofinansowaniu cały czas trwają negocjacje powiatu z gminą Poniec w temacie finansowego udziału samorządu.

Czytaj także: o bocianie, który zakłóca pracę strażaków

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 123
  7 miesięcy temu 1
  W końcu !! Bo dziury straszne.. p.s. lecz po co tak szerokie chodniki ? skoro auta coraz większe i tiry ledwo miną się.. a gdzie np szerokie maszyny rolnicze..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji