Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Miłość do Francji na kartkach papieru

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    11.01.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Barbara Cwojdzińska wydała książkę pt. Gostyń. Barbara Cwojdzińska wydała książkę pt. "Zapisane karty przyjaźni. Dwa narody, jedna dusza" fot. A. Fajczyk

- Nie ma rzeczy doskonałych. Moja książka też nie jest doskonała, taką wam oddaję. Nie bez żalu, że mogłam napisać lepiej, ale z przekonaniem, że napisałam najlepiej, jak mogłam - wyznała Barbara Cwojdzińska, długoletnia nauczycielka języka francuskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, euroentuzjastka. Podsumowując swoje zainteresowanie Francją, napisała książkę pt. „Zapisane karty przyjaźni. Dwa narody, jedna dusza”. Promocja dzieła odbyła się pod koniec grudnia w auli gostyńskiego „ogólniaka”.

R E K L A M A

Autorka od dawna nosiła się z zamiarem wydania publikacji, ponieważ uważa, że współpraca polsko-francuska, współpraca mieszkańców Gostynia z zaprzyjaźnionymi mieszkańcami z płaskowyżu wschodniego, która rozpoczęła się ponad 20 lat temu, to bardzo ważny okres w historii Gostynia. - (...) Była to bardzo owocna współpraca, na wielu płaszczyznach - wyjaśniła Barbara Cwojdzińska. To dzieło o historii współpracy polsko-francuskiej jest swego rodzaju hołdem złożonym wszystkim ambasadorom Gostynia: uczniom ZSO, ich rodzicom i innym mieszkańcom.

Barbara Cwojdzińska już w czasach studenckich pokochała Francję, jej mieszkańców, kulturę oraz język. I tej miłości uczyła gostyńskich licealistów. Jak udało jej się połączyć to, co zazwyczaj jest bardzo trudne – karierę zawodową z prywatną pasją? Jak zdołała to wszystko przenieść na grunty pracy społecznej? O tym w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

Czytaj też o pierwszym przeglądzie kolęd w Pępowie

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A