Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nie ma już koordynatora

› Aktualności 6 miesięcy temu    28.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 29 ocen 11 / 82%
A A A
W gminie Borek Wlkp. burmistrz zniósł stanowisko koordynatoraW gminie Borek Wlkp. burmistrz zniósł stanowisko koordynatora fot. A. Fajczyk

Burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek porządkuje sprawy strażaków-ochotników w gminie. Od 1 stycznia 2019 r. zlikwidował stanowisko koordynatora ds. ochrony przeciwpożarowej. Pod kontrolą są też wyjazdy wozów strażackich.

Marek Rożek wyjaśnił, że stanowisko koordynatora zostało zlikwidowane, w związku z faktem, że zarówno jednostka OSP w Karolewie jak i w Borku należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Strażacy to nie firmy sprzątające - CZYTAJ TUTAJ

- To KSRG dysponuje tymi jednostkami i on decyduje kiedy i ile razy wyjadą. A nie burmistrz - jak próbuje się też przedkładać ludziom. Zaś do innych czynności związanych z działalnością, strażacy nie potrzebują koordynatorów. Bo jeśli jest akcja w gminie, związana chociażby z usuwaniem skutków nawałnicy, to burmistrz jest szefem zarządzania kryzysowego i to on za wszystko odpowiada - tłumaczył decyzję Marek Rożek na ostatniej sesji rady miejskiej.

Burmistrz nie widzi sensu, aby wydawać pieniądze na koordynatora - bez względu czy są duże, czy małe (290 zł brutto miesięcznie). - A niektóre gminy - jak się zorientowałem - takich stanowisk w ogóle nie mają. Dlatego od 1 stycznia nikogo na to stanowisko nie powołaliśmy - powiedział Marek Rożek.

Były burmistrz Krobi dostał "czarną robotę" - KLIK

Koordynator to dodatkowa funkcja w boreckiej gminie, łącząca działania urzędu, jednostek OSP i państwowej straży. Był zatrudniony na umowę zlecenie. W Borku od wielu lat funkcję tę pełnił Grzegorz Marszałek, komendant miejsko-gminny ochotniczej straży w Borku Wlkp., powoływany przez strażaków. - Burmistrz „ma do tego tyle do gadania, co Żyd w okupację”. Odwołując koordynatora, to tak, jakby zniósł funkcję komendanta miejsko-gminnego ochrony przeciwpożarowej - to w gminie Borek była ta sama osoba - komentuje Grzegorz Marszałek. Chyba nie ma racji. Urzędnicy twierdzą inaczej. Funkcja komendanta miejsko-gminnego OSP pozostaje. Grzegorz Marszałek mimo wszystko ma żal do burmistrza, że nie wspomniał o swoich planach chociażby na spotkaniu noworocznym, podsumowującym działania strażaków w 2018 r. - Toast wznoszony wtedy szampanem, był moim ostatnim - mówi.

O decyzji burmistrza dowiedział się 3 stycznia, przez telefon od Ryszarda Busza. Od nowego roku burmistrz postanowił też zrobić porządek z wozami strażackimi, które w większości są własnością gminy. Chociaż nie wszystkie - niektóre należą do stowarzyszeń. - Ale za paliwo do nich płaci gmina, szkolenia strażaków i ubezpieczenia też opłacane są z budżetu. Wozem strażackim, zgodnie z przepisami dysponuje PSP, i może to robić, kiedy chce - mówił burmistrz Borku. Podkreślił, że ostatnio często docierały do niego głosy mieszkańców, że „gdzieś tam widzą wozy strażackie i nie wiadomo, co tam robią”.

- Żeby uciąć jakikolwiek temat wydałem zarządzenie, aby wszelkie wyjazdy samochodami strażackimi i używanie sprzętu strażackiego - poza akcjami bojowymi i ćwiczeniami strażackimi - zgłaszać do urzędu miejskiego - powiedział Marek Rożek.

Zarazem burmistrz zaznaczył, że będzie to kontrolował inspektor związany z nadzorem nad OSP czyli Ryszard Busz. Każde działanie, wszystko co strażacy mają zamiar zrobić, czy wyjechać: na uroczystość, ćwiczenia, należy telefonicznie zgłosić do Ryszarda Busza, wystarczy też drobne pisemko. Nie wstrzymuję niczyich wyjazdów. To są „opowieści letniej treści, wygłaszane” w różnych okolicznościach - mówił burmistrz.

+ 9 głosów: 11 (82%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ssdfft
5 miesięcy temu 32
Nareszcie ktoś się wziął za to towarzystwo florków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
6 miesięcy temu ocena: 23%  31
Nie wierzę!!! Jak można udzielić takiej odpowiedzi!!!! Trudno mi znaleźć poziom wypowiedzi!!! Niech ten Pan zapozna się z historią II Wojny Światowej a zwłaszcza ruchami oporu żydowskiego. Proponuję też lekturę pt. Statut Związku OSP RP!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABC
6 miesięcy temu ocena: 51%  30
To jest powiedzenie takie. Po prostu ten pan chciał być grzeczny, i nie wypowiedział się niecenzuralnie, że ma g... do gadania. A histerię sorry historię sobie zostaw na wieczór.
~ strażak
6 miesięcy temu ocena: 85%  29
do aaaaaa Kolego druhu strażaku. Skupić to się można przy kupie. W interesach nie sentymentów. Jak ktos chce rozpieppszyć coś co nieźle działa to nie musi sie skupić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polityka
6 miesięcy temu ocena: 95%  28
Polityka wmieszsła się w to sama. To polityka mówi co mówi i robi co robi. To polityka opowiadała to na radzie. To pollityka wydała polecenia. To jest właśnie Polityka, tylko ta Polityka kiedyś odwróci się w drugą stronę, bo ludzi już ta polityka w...
~ aaaaaa
6 miesięcy temu ocena: 14%  27
Panie strażaku jeśli musisz skupić się przy kupie to współczuję. Nie wiem jakie interesy masz na myśli, chodziło mi o to abyś poświęcił się w niesieniu pomocy,i nie mieszał do tego polityki bo niestety potem jest jak jest. ,,Róbmy swoje'' tak jak Młynarski śpiewał.
~ Dr
6 miesięcy temu ocena: 84%  26
A może ktoś zatrudni koordynatora od rozumu. Zdrowia druchu. Strażacy nie zapomną tego co zostało tu napisane!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ strażak
6 miesięcy temu ocena: 87%  25
Szanowny Panie Burmistrzu - koordynator to może byc służb specjalnych / co w Borku chyba się nie przyda / w straży jest Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP powołany przez ZOM-G ZOSP RP. I w tym Związku nie ma Pan nic do powiedzenia. Życzę Panu wichury w tym roku i przyjazdu PSP na nią. Życzę również miłej współpracy z OSP na niwie pożarnictwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu 24
Sorry ale akurat takie stanowisko było zajmowane przez Pana Grzegorza choć to nie była pełna i poprawna nazwa tego stanowiska bo tu znowu kłania się wykształcenie wyższe do tego stanowiska więc zrobili takie stanowisko żeby pasowało do wykształcenia
~ aaaaaa
6 miesięcy temu ocena: 29%  23
Panie strażak, myślę że to co tutaj napisałeś to jakieś nieporozumienie, dla mnie szok, również jestem strażakiem,ale nigdy nikomu nie życzę nieszczęścia, zanim coś napiszesz pomyśl.Skup się na niesieniu pomocy ,pomagania ludziom, a nie na rozgrywkach politycznych.
~ oo
6 miesięcy temu ocena: 43%  22
Grześ taki społecznik a wszędzie brał pieniądze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
6 miesięcy temu ocena: 83%  21
Kogo z Was zrobiono strażacy ochotnicy, czy to już nie jest lekka przesada. Gdzie Pan był jak była nawałnica.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osp
6 miesięcy temu ocena: 88%  20
To nie jest chyba dobry pomysł zadzierać za strażakami. Kto będzie następny? Dobra rada: proszę się opamiętać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aa
6 miesięcy temu ocena: 30%  19
Brawo Panie Burmistrzu. Za poprzednich kadencji porobiły się takie układy, że niektórzy myśleli, że są nietykalni w Borku, a tu proszę można zrobić porządek i rządzić zgodnie z prawem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ druch Szyszko
6 miesięcy temu ocena: 26%  18
Co tak placzecie czy to jest koniec Zaz ? Nie ma ludzi niezastąpionych .Pan Grześ juz taki święty nie jest jak go tutaj malujecie. Nawet nie wiedziałem ze był jakiś tam koordynator po co?? Gdyby był taki dobry to przeszedł by do powiatu . A wszędzie kasa kasa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
6 miesięcy temu ocena: 87%  17
Krysia na rybki jedź
~ Mieszkaniec Borek Wlkp
6 miesięcy temu ocena: 45%  16
Żyd w okupacji??? Co to ma być tak sie poruwnuje osp do tego co żydzi przeżylili w czasach holokaustu!!!!! Chora wypowiedz! czasem trzeba dwa razy pomyśleć zanim coś sie powie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Porównuje
6 miesięcy temu ocena: 95%  15
Następnym razem spójrz najpierw w słownik ortograficzny.
~ OSP
6 miesięcy temu ocena: 48%  14
Audyt kosztował 50 tyś żeby zwolnić gościa za 290 zł. Pieknie Kuźwa gdzie my żyjemy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
6 miesięcy temu ocena: 50%  13
A czyż ten audyt nie robił facet który jest zatrudniony w naszej gminie?
~ Skoków
6 miesięcy temu ocena: 40%  12
Osp borek może wszędzie soboe wyjeżdżać i nie zgłaszać! Burmistrzowi oczy się otworzą wtedy gdy będzie trzeba coś zabezpieczyć np. Borek biega,dni borku,czy jakieś inne imprezy ochotników z borku jest tyle że nawet na jeden ręce da się policzyć. A z innych jednostek gminy to jest zawsze dużo druchów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu 11
A czy masz uprawnienia do kierowania i zabezpieczania imprez masowych bo z tego co mi wiadomo jak posiadasz je z osp te uprawnienia do kierowania to tylko podczas działań ratowniczych i nic więcej a nie do zabezpieczania imprez masowych bo w tym czasie nie jesteś ubezpieczony jak by coś ci się stało nic nie dostaniesz
~ aga
6 miesięcy temu ocena: 76%  10
Co wy nato moze burmistrz za kaczorka by poszedl dal by po 2500zl emerytury nie bo wyzej by go wyj....i na zbity pysk jak by rewolte zaczal robic Panie bumistrzu jakos do tej pory nic nie przeszkadzalo a teraz co zapamietamy to sobie my jako mieszkancy gminy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
6 miesięcy temu ocena: 68%  9
Pana Burmistrza naprawde wali jak bedzie sie palic to on pojedzie ze swoja sikawa gasil a jezeli chodzi o nawalnice 2 lata temu to co nawet nie poszedl zobaczyc jak zalalo wielki cwaniak jemu pysk utrzec a ten ze skokowa niech on pelni wszystkie funkcje bo ma malo nierob jeden.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 59%  8
Uważaj co piszesz bo nikt nie jest anonimowy w internecie
~ Super
6 miesięcy temu ocena: 45%  7
Brawo Panie Burmistrzu. Trzeba ukrucic tę samowole.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do osła
6 miesięcy temu ocena: 93%  6
Weź słownik ortograficzny do ręki, bo nie idzie na to patrzeć.
~ Jaskuła
6 miesięcy temu ocena: 40%  5
Widziałeś Grzesiu i na Ciebie przyszedł czas. Trochę za szeroko ręce nosiles może dlatego. Brawa dla burmistrza że w końcu się ktoś wziął za Pana Grzesia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 72%  4
Szkoda tego Pana Marszałka dlugo takiego człowieka nie będzie w naszej gminie .Grzesiu dużo zdrowia życzę A pamiętaj że kij ma dwa końce.Niematw się oni Panu do pięt nie dorastają. Takim poważaniem jakim Pan jest szanowany to oni mogą sobie tylko pomarzyć.Zdrowia i jeszcze raz zdrowia A ich ktoś kiedyś rozliczy .Ty masz Boga w sercu a oni tylko w niedzielę na pokaz dla ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 61%  3
Jeszcze trochę wogle pan burmiszcz zabroni wyjazdów tym biednym strażakom a pan Rożek coraz bardziej podpada mieszkańcom od początku nowego roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tun
6 miesięcy temu 2
ale rundkę po borku mogą zrobić rowerem
~ ksrg
6 miesięcy temu ocena: 63%  1
Uuuuu widzę ze Borkowski Burmistrz zadziera z wszystkimi zaczął od strażaków no oby mu się to nie odbiło żeby czasami nie musiał sam rękawów podwinac i po nawałnicy sprzątać !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji