Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nie mogli dostać się do ratusza. Sprawa trafiła na policję

› Aktualności ponad rok temu    9.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Ratusz w KrobiRatusz w Krobi fot. arch. Życia Gostynia

Niemiła niespodzianka spotkała dziś, wczesnym rankiem, pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi. Chcąc dostać się do ratusza, „pocałowali klamkę”. Zamki w drzwiach wejściowych były zaklejone nieznaną substancją, jakimś materiałem, silikonem. Nie można było otworzyć drzwi. Aby wejść do urzędu, wzywano ślusarza. To kolejne z serii wydarzeń, związanych z aktami wandalizmu w Krobi.

R E K L A M A

Dlaczego przy wiejskiej szkole hala gimnastyczna jest niepotrzebna? KLIK

- Sytuacja była taka, że część pracowników przychodzi do ratusza już sporo przed godz. 7.00 Zauważyli wtedy, że nie można otworzyć drzwi wejściowych. Wszystkie zamki zostały zaklejone. Wezwano ślusarza, pracownika Ecoss’u, który odpowiednią techniką oczyścił te zamki. Ostatecznie udało się wejść około godziny 7.00 – wyjaśnia Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Sprawę – tak jak pozostałe – zgłoszono na policję. Skopiowano również nagrania z monitoringu i przekazano je funkcjonariuszom.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie trwa w Krobi seria poczynań, na pograniczu żartu czy aktów wandalizmu. Rozpoczęło się przełomie roku 2017/2018 - wtedy został uszkodzony zamek w toalecie publicznej, opróżniono kasetę z pieniędzmi w szaletach. Przedwczoraj w nocy ponownie opróżniona została kaseta z pieniędzmi w toalecie przy ul. Kasztelańskiej, zniszczono zamki w drzwiach do publicznych szalet przy ul. Ponieckiej (w obrębie przystanku PKS), po czym zabrudzono je i zdewastowano. Ostatnio włozono petardę do parkomatu.

 Czy sprawcami aktów dewastacji są te same osoby? Nie wiadomo. Ma to ustalić policja. Na niepotrzebne wydatki są jednak narażani podatnicy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Neoangin
ponad rok temu ocena: 0%  1
Może Pani Agata miała kaszel jak wychodziła poprzedniego dnia :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A