Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Podjazd potrzebny i „do załatwienia”

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    11.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
W Borku brakuje podjazdu do wejścia głównego do biblioteki miejskiejW Borku brakuje podjazdu do wejścia głównego do biblioteki miejskiej fot. fotomontaż M. Mostowy

Czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Borek narzekają na brak podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku. Postulują o jego wybudowanie. W ich imieniu dyrektor Marlena Kowalska zwróciła się do przewodniczącej komisji oświaty boreckiej rady miejskiej. Radna natomiast przedstawiła sprawę na sesji, 20 grudnia 2017 r.

R E K L A M A

Prokuratura zamknęła śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginłą motorowerzysta - KLIK 

Borecka biblioteka miejska mieści się tym samym obiekcie, co miejsko-gminny ośrodek kultury. Aby wypożyczyć czy poczytać książkę, należy wejść na piętro. Ale problemem jest wejście główne do budynku - do drzwi wejściowych prowadzą schody, nie ma natomiast podjazdu dla niepełnosprawnych. - Komisja oświaty w grudniu była w bibliotece publicznej. Rozmawialiśmy na temat działań, prowadzonych przez placówkę dla młodzieży, seniorów i dzieci. Wnioskiem z posiedzenia jest konieczność budowy podjazdu dla niepełnosprawnych - przedstawiała temat na sesji Magdalena Przybylak, przewodnicząca komisji.

Zaznaczyła, że borecka biblioteka publiczna ma bardzo szeroką ofertę dla osób w różnym wieku, a podjazd byłby koniecznością. - Chodzi nie tylko o osoby niepełnosprawne, ale też o matki z wózkami, z małymi dziećmi. Tam panie - i panowie również przychodzą z dziećmi na dłuższy czas. A wtedy wózka nie mają gdzie zostawić - przekonywała Magdalena Przybylak.

Burmistrz Borku Marek Rożek od tematu nie uciekał. Poinformował, że sprawa pobudowania podjazdu dla niepełnosprawnych „jest do załatwienia”.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ 1
9 miesięcy temu 3
Ktos za to odpowiada. p... chojnacuka zarzadza obiektem, ale dla siebie chyba
~ Ja
9 miesięcy temu 2
W Pępowie osoba na wózku nie wjedzie do biblioteki nie wjedzie do Gminnego ośrodka kultury ,do Urzędu Gminy też się nie dostanie .Tragedia,przecież to są miejsca publiczne ,niepełnosprawni nie chcą być ograniczani
~ Majster z budowy
9 miesięcy temu 1
Przyjade, zaszaluje, zaleje i po robocie
R E K L A M A