Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ratują, jak mogą. Od pioruna zapalił się dom

› Aktualności 11 miesięcy temu    11.08.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Powiat. Nawałnica zniszczyła domyPowiat. Nawałnica zniszczyła domy fot. I. Skorzybót

Porywisty wiatr, ściana deszczu i grad, jak kurze jajka.

R E K L A M A

Nad powiatem gostyńskim przeszła nawałnica. Woda pozalewała domy, ulice, pozrywała dachy, powyrywała drzewa z korzeniami. Te z kolei powywracały się na samochody. Wiele dróg w powiecie jest nieprzejezdnych - tarasują je drzewa. Tylko w pierwszych minutach szaleństwa do komendy straży zgłoszono ponad 200 interwencji.

W domach dosłownie pływało - KLIK

Najpoważniejszą jest pożar domu mieszkalnego w Brzeziu, gmina Gostyń. Jak do tej pory nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

Nie można policzyć interwencji, bo one cały czas spływają. Działania są prowadzone na kilku gminach. Ta wichura z burzą przeszła od strony Leszna, Ponieca na Borek. Bardzo duża ilość jednostek jest uruchomiona, praktycznie cały krajowy system i wszystkie samochodowe jednostki. Najgroźniejszą akcję gaśniczą mieliśmy w Brzeziu. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna, poprzez instalację elektryczną, która całkowicie się spaliła pożar przemieścił się na poddasze. Udało się nam go ugasić, trwa dogaszania i ewakuacja mienia. Trwa wizja kamerą termowizyjną, a my za chwilę udajemy się na następne działania. Myślę, że grubo kilka dni mam zejdzie, aby usunąć wszystkie skutki nawałnicy - relacjonował brygadier Tomasz Banaszk, komendant KP PSP w Gostyniu.

 

Borek Wlkp. Woda sięgała pod ołtarz

Rodzina będzie mogła najprawdopodobniej zamieszkać w domu, ponieważ stropy są żelbetonowe. Strażaków wzywano najczęściej do zerwanych dachów, zalanych piwnic.

- Jeżeli chodzi o piwnice, woda najpierw musi sama zejść, grunt pozwala na jej zejście, a resztę my będziemy pompować. Priorytetem naszych działań są obiekty mieszkalne i pomoc bezpośrednio ludziom - podkreśla Tomasz Banaszak.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ poszkodowany
  11 miesięcy temu 2
  brawa dla strazakow a tymbardziej dla ochotnikow za pomoc
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XxXxX
  11 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Tak samo jedno zdarzenie z dziś, jestem u rodziny po chwili z sąsiedniego domu przybiega ciocia z dwójką małych dzieci przerażeni bo woda się leje do domu przez dach, strych cały w dymie oczywiście zadzwoniono po straż. Przed ich przyjazdem dzięki pomocą sąsiadów sytuację opanowano zostało zgłoszone że nie muszą przyjeżdżać odpowiedź pozytywną że dziękują przyjęli do wiadomości i cieszą się że wszystko okej. 5min później przyjeżdża wóz strażacki z małym samochodem i że do pożaru było zgłoszone aby przyjechać a nie było o żadnym pożarze mówione. Wystawiona faktura na ponad 1000zl i pojechali sobie za fałszywy alarm. I oczywiście dzwonione do Gostyńskiej straży o wyjaśnienie sytuacji a Ci że było dzwonione, że mają nie przyjeżdżać i nie wiedzą czemu OSP pojechało skoro przyjeli że mają jechać do kolejnego a tu już nie. Brawo po prostu brawo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A