Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ruszyli na rockowo. Proletaryat otworzył 26. finał WOŚP

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    13.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gostyniu już ruszyłaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gostyniu już ruszyła fot. A. Fajczyk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w Gostyniu już ruszyła. Wczoraj wieczorem zagrali pierwszy raz (a będą w tym roku bawić się trzy dni). Na scenie GOK Hutnik odbył się koncert legendy polskiej sceny rockowej, zespołu Proletaryat.

R E K L A M A

Nie przegap, co może się wydarzyć podczas 26. finału WOśP w powiecie gostyńskim

Gostyński ośrodek kultury postanowił być częścią wielkiego święta WOŚP 2018 i serwując piątkowy koncert, przyłączył się do 26 finału.

- Zawsze finał „wielkiej orkiestry” w Hutniku się odbywa. Gostyńskie wyniki finansowe w zbiórkach są tak imponujące w skali kraju, że stwierdziliśmy, iż trzeba coś do tego dołożyć. Tym bardziej, że muzyka rockowa w Gostyniu ma się bardzo dobrze - stwierdził dyrektor Tomasz Barton. Gwiazdą piatkowego wieczory była kapela Proletaryat, ale przed nią wystąpili Męczenie Owiec i koszaliński zespół rockowy Bacteryazz, który 2 lata temu zagrał już w Gostyniu i bardzo rozkochał w sobie tutejszą publiczność.

Proletaryat zagrał w Gostyniu po raz pierwszy. Kapela zaczęła występ od przedstawienia utworów najnowszych po to, aby zakończyć na najstarszych. Fani usłyszeli piosenki: Szajba, Tlen, Jak ptak, czy Nie wyrażam zgody. A wokalista Tomasz „Oley” Olejnik usłyszał od publiczności gromkie „100 lat” z okazji urodzin, które obchodził 11 stycznia. Nie przyznał, które to były urodziny.

Wstęp na koncert był możliwy po zakupie cegiełki za 20 zł. Cegiełkę można było nabyć tylko w dniu koncertu. W przerwie między występami odbywały się także licytacje - kubeczków i pałeczek grupy Bacteryazz, a także plakatów zespołu Proletaryat z autografami muzyków. Prowadził je Mirek Sobkowiak. Cały dochód został przekazany na konto WOŚP. Przed występem gwiazdy rockowej imprezy na koncie WOŚP Gostyń było już ponad 14 tys. zł.

[AKTUALIZACJA godz. 12:03]

5 517 zł - tyle gostyński sztab WOŚP uzbierał w piąkowy wieczór, na samym koncercie

- Mieliśmy juz wcześniej 10 000 zł uzbierane przez szkoły: grał ZSO w Gostyniu, grały podstawówki: „jedynka”, reaktywowana „trójka”. Na razie mamy uzbierane oficjalnie 15 517 zł - informuje Mirosław Sobkowiak, szef gostyńskiego sztabu WOŚP

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A