Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Stanęli w jednym szeregu z Coca-Colą i MAN-em

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    28.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 8 / 100%
A A A
Piaski. Dyrektor Krzysztof Jakubowski odebrał wyróżnienie z rąk wydawcy i dyrektora zarządzającego portalu markapracodawcy.plPiaski. Dyrektor Krzysztof Jakubowski odebrał wyróżnienie z rąk wydawcy i dyrektora zarządzającego portalu markapracodawcy.pl fot. Bogdan Bujak

Za pracodawcę tworzącego najbardziej przyjazne środowisko pracy została uznana firma Mondi-Simet. Tytuł „Friendly Workplace” przyznawany przez ekspertów zajmujących się propagowaniem i budowaniem marki przedsiębiorstwo z Grabonogu otrzymało w takich kategoriach, jak: relacje i rozwój pracowników, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo pracowników a także dobrą współpraca z lokalną społecznością.

– Dołączyli państwo do firm, które liczą się nie tylko tutaj w regionie, ale także w Polsce. Jesteście firmą, która robi najwięcej dla swoich pracowników – mówił wręczający wyróżnienie Michał Biały, wydawca i dyrektor zarządzający przyznającego tytuł portalu markapracodawcy.pl.

Tym samym piaskowski pracodawca znalazł się w gronie tak dużych i znanych firm jak: Coca-Cola Polska, MAN, czy Henkel Polska.

W obecnej postaci firma funkcjonuje od 2016 roku, gdy powstały przed półwieczem SIMET, czyli pierwotnie Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Metalowego wszedł w skład koncernu papierniczego Mondi.

– Co istotne, od początku swojego istnienia zakład zatrudnia osoby niepełnosprawne. Obecnie pracownicy z niepełnosprawnościami różnego rodzaju stanowią ponad 30% personelu firmy na około 200 zatrudnionych. Firma Mondi zainwestowała w unowocześnienie zakładu biorąc pod uwagę, oprócz kryteriów ekonomicznych, także potrzeby i możliwości osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy dumni z tego, iż żadna z osób niepełnosprawnych nie straciła pracy w wyniku wejścia zakładu w struktury korporacyjne – mówi Krzysztof Jakubowski, dyrektor zakładu.

Jak podkreślano podczas wręczenia wyróżnienia firma tworzy przyjazne środowisko do pracy nie tylko poprzez możliwości rozwoju osobistego pracowników np. szkolenia, ale także szeroką gamę innych inicjatyw.

– Od roku firma zaczęła stawiać na sport. Jest grupa biegaczy, która bierze aktywny udział w biegach. Na przykład w Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego firma zasponsorowała nam start, buty, koszulki, cały osprzęt. Jest też grupa, która gra w piłkę nożną, w tym roku polecą do Turcji. Także fajne jest to, że możemy swoje pasje rozwijać, że firma nas wspiera – mówi pracujący w Mondi-Simet Łukasz Berdychowski.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Zobacz także: co się będzie działo na Powiatowym Zakończeniu Lata?

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Gosc
  6 miesięcy temu ocena: 50%  11
  Tylko szkoda że nic nie napisali o wynagrodzeniach. A z tego co wiem to super nie są
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  6 miesięcy temu 10
  Z tego co wiesz...... to mało wiesz
  ~ Pozytywny
  6 miesięcy temu ocena: 0%  9
  Trzeba zacząć od tego że ta nagroda nie jest przyznawana za wynagrodzenia. Wszystkie kryteria forma spełniła bo naprawdę dużo się dzieje na rzecz pracownika. Ale oczywiście zawsze są tacy ludzie jak połowa tych co tu komentuje co zawsze coś im nie pasuje, coś im przeszkadza, a sami nigdy nic nie zrobili dla drugiego człowieka jak ta firma!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  6 miesięcy temu ocena: 67%  8
  Co drugi to konfident w tej firmie... Dzień bez podpier.....a to dzień stracony. Tak jak napisał 787 wypłata to jałmużna...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zz
  6 miesięcy temu 7
  Gratulacje!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 787
  6 miesięcy temu ocena: 50%  6
  za najniższą jałmużnę ..... !!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  6 miesięcy temu ocena: 50%  5
  Zawsze możesz zmienić pracę
  ~ Dasa
  6 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Raz z Grabonogu raz z Piasków redakcjo weź sie za robote wystarczy zaglądać do wujka google jeśli nie zna się adresu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan
  6 miesięcy temu ocena: 80%  3
  Żart stulecia, chyba pomylili firmy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  6 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Żartem jesteś ty
  ~ Jan
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Ale jaja, kpina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji