Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

To piękna sprawa. Dzieci grają na rzecz dzieci

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    13.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Sobota w GOK Hutnik należała do przedszkolaków - 26. finał WOŚPSobota w GOK Hutnik należała do przedszkolaków - 26. finał WOŚP fot. A. Fajczyk

Dzieje się dziś od rana w GOK Hutnik. W ramach 26. finału WOŚP, tradycyjnie w sobotę na scenie prezentują się mali artyści z gostyńskich przedszkoli. - To piękna sprawa - dzieci grają dla noworodków, na wyrównanie szans w leczeniu. Trzeba młodych artystów „Wielkiej Orkiestry” do występów zachęcić głośnymi brawami. Witamy serdecznie. To on robią „Wielką Orkiestrę”! - wołał ze sceny Mirosław Sobkowiak, szef gostyńskiego sztabu WOŚP, zabierając się do prowadzenia licytacji w czasie prezentacji przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu.

Zaznaczył, że w tym roku do prezentacji na scenie zgłosiło się więcej placówek niż dotychczas. - To jest sympatyczne! Zgłaszają się też przedszkola niepubliczne. Pukają, że dzieci chciałyby wystąpić podczas finału WOŚP. Jesteśmy mile zaskoczeni, bo zawsze w okolicach Bożego Narodzenia przypominamy o „orkiestrze”, a tymczasem w tym roku już na początku grudnia odbieraliśmy telefony, czy finał będzie, bo dzieci chciałyby wystąpić - mówił Mirosław Sobkowiak. W czasie przerw pomiędzy śpiewanymi i tanecznymi prezentacjami dzieci, odbywają się licytacje.Prowadzą je wolontariusze WOŚP.

R E K L A M A

Kiedy na scenie stają przedszkolaki, przed sceną pojawiają się rodzice z aparatami i kamerami. Kibicują i dokumentują występy swoich pociech. Atrakcje czekają też w holu ośrodka kultury.

Oprócz przedszkolaków wystąpi dziś grupa taneczna Anima, a na zakończenie dnia zaplanowano pokaz capoeiry.

Jak było wczoraj na rockowym koncercie? KLIK

Uwaga! Na jutro zapowiadają się atrakcyjne licytacje. - Mamy obraz podarowany przez Irenę Różalską, przewodniczącą Rady Gminy Piaski - to słoneczniki, namalowane przez nią własnoręcznie. Jest zestaw ufundowany przez powiatowych włodarzy - starostę i wicestarostę - to koszulka z podpisami żużlowców. Ufundowali też wspólny wyjazd z młodzieżą na turniej żużlowy do Leszna. Na licytację jeden z mieszkańców gminy przyniósł pralkę Lusię - nieużywaną, następczynię słynnej Frani. Wygrzebał gdzieś w domu - oznajmił Mirek Sobkowiak.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ stokrotka
  9 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Brawa dla dzieci Precz z pisiorami
  ~ Jurek
  9 miesięcy temu ocena: 67%  1
  Pani "redaktor" jest chyba z Torunia. W Gostyniu nie ma przedszkola samorządowego a placówki niepubliczne graja z WOŚP od poczatku swojego istnienia.
  R E K L A M A