Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

VIII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Ten występ was zaskoczyPatronat

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    13.11.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera

Myrczek & Tomaszewski to duet improwizujący. Jego siła tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – jednak zawsze z poczuciem humoru.

 

R E K L A M A

Repertuar „Love Revisited” stanowią znane standardy jazzowe m.in. Johna Coltane’a, Franka Sinatry, Billa Evansa - jednak tych, którzy myślą, że wszystko już na ich temat ”zaśpiewano” czeka miła niespodzianka.

„Love Revisited” to album traktujący o miłości, czule o niej opowiadający, zestawiający jej różne etapy, nacechowany emocjami, szczerym uczuciem i niebanalnymi interpretacjami dwóch wspaniałych artystów. Myrczek ma tu oczywiście pierwszeństwo, ale czym byłby jego wokal, gdyby nie cudowny, uzupełniający go akompaniament Pawła Tomaszewskiego na fortepianie.

Duet tworzą młodzi, ale uznani już w świecie muzycy jazzowi: laureat I miejsca oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition, dwukrotny laureat plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” na Jazzowego Wokalistę Roku 2015, 2016 Wojciech Myrczek oraz koncertujący na scenach całego świata, z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej, pianista Paweł Tomaszewski.

- Siła artystycznego objawienia, jakim są Myrczek & Tomaszewski, tkwi w słowie „duet”. Ani przez chwilę nie jest to bowiem „wokalista i akompaniator”. Pełna integracja, dialog, wzajemna wymiana, inspiracja – oto klucze do sukcesu formacji, którą będziemy oklaskiwać w sobotę, 18 listopada w bazylice świętogórskiej – zaprasza na jazzową ucztę Leszek Jankowski. 

Sobota, 18 listopada 2017 r., godz. 20.30

Bazylika świętogórska, WSTĘP WOLNY

Czytaj także: Zbudźcie się organy! Historyczne wydarzenie na Świętej Górze

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A