Zakaz biegania po nowej bieżni. Dyrektor OSiR wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Zakaz biegania po nowej bieżni. Dyrektor OSiR wyjaśnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Na nowej bieżni, przy gostyńskim stadionie wczoraj stanęła tablica, która informuje o zakazie biegania.

Natychmiast zwrócili na to uwagę mieszkańcy, amatorzy biegania i powiadomili o "przeszkodzie" w redakcji portalu gostynska.pl.

Zakaz dotyczy korzystania z 1 i 2 toru. Czyżby jakieś niedociągnięcia w wykonaniu inwestycji, otwartej ze „sportową pompą” miesiąc temu?

Nic bardziej mylnego - tak twierdzi Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. - Chcemy tylko aby zainteresowani biegali przemiennie po torach. Z reguły wszyscy biegają po pierwszym. Nie jesteśmy wyjątkiem - mówi.

Na dbanie o równomierną eksploatację czy użytkowanie torów przez biegaczy zwracał też uwagę wykonawca zadania podczas odbioru inwestycji.

Mamy  nową bieżnię, więc można przeczytać savoir-vivre biegacza

Na bieżni lekkoatletycznej najważniejsze są dwie rzeczy: zapewnić bezpieczeństwo i nie przeszkadzać innym.

1. Biegamy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara

Zawsze. Dlaczego? Dla bezpieczeństwa. Sam kierunek nie ma znaczenia, ale przyjęło się, że ma, że biegamy w tę stronę, co podczas profesjonalnych zawodów. Dzięki temu nie zderzymy się czołowo z innym ćwiczącym.

2. Nie biegamy ze słuchawkami na uszach

Oczywiście chodzi o względy bezpieczeństwa. Biegnąc ze słuchawkami na uszach, nie słyszymy, co się dzieje na obiekcie. Po tartanie biegamy zazwyczaj szybciej niż po ulicy, czy po lesie. Do tego często na małej powierzchni ćwiczy wielu zawodników. 

3. Nigdy się nie zatrzymujemy nagle

Jak skończyliśmy – wyjdźmy z biegania w truchcie, obejrzyjmy się, czy możemy bezpiecznie zejść z bieżni. NIGDY nie stawajmy nagle. Zawodnik biegnący za nami może nie zdążyć wyhamować lub zmienić toru. 

4. Zmieniając tor, robimy to bezpiecznie

Nigdy nie wiemy czy ktoś za nami nie porusza się po sąsiednim torze. Nie wiemy też z jaką prędkością. Dlatego zawsze jeśli chcemy zmienić nasz „pas ruchu” – musimy upewnić się, że nikomu nie przeszkodzimy.

5. Odpoczywamy poza torami
 Na odpoczynek, rozciąganie, picie itp. schodzimy z bieżni, żeby nie utrudniać treningu pozostałym użytkownikom obiektu. 

6. Nie śmiecimy
Po treningu na bieżni zawsze sprzątnijmy nasze butelki po napojach, opakowania po batonach, żelach itp. Dbajmy o komfort naszego treningu. Dbajmy o innych.

7. Ogólne zasady kultury osobistej

Rozwijając poprzedni punkt – pamiętajmy, że na bieżni obowiązują nas ogólne zasady kultury osobistej. Trening nie zwalnia z zasad dobrego wychowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE