Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zespoły okręgówki też przygotowują się do sezonu

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 7 miesięcy temu    22.07.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. S. Hajduk

15 sierpnia ruszy sezon 2019/2020 w klasie okręgowej. Do meczów o punkty pozostało niewiele czasu, więc zespoły rozgrywają mecze kontrolne. Najwięcej sprawdzianów mają na za sobą Sokół Chwałkowo i Zjednoczeni Pudliszki

Sokół uległ Promieniowi Krzywiń 2 : 6, Kani Gostyń 1 : 4, ale pokonał Zjednoczonych Pudliszki. – W pierwszej połowie popełnialiśmy podobne błędy jak w meczu z Promieniem Krzywiń. Z drugiej części gry jestem zadowolony zwłaszcza, że nie miałem dzisiaj zbyt wielu zawodników do gry – powiedział po piątkowym meczu z Kanią Gostyń trener Sokoła Sławomir Gintowt. Z drużyną beniaminka klasy okręgowej przygotowuje się do sezonu junior Pinsel-Peter Krobianki Krobia Jędrzej Żelichowski.  

Pierwszy sparing w piątek rozegrał Piast Poniec, który w zbliżającym się sezonie poprowadzi były trener Orli Jutrosin Andrzej Lokś. Piast rozgromił Zjednoczonych Pudliszki 7 : 0. Sześć goli w tym pojedynku zdobył Krzysztof Karch. Z jednym trafieniem mecz zakończył Wojciech Alejski. - W pierwszym sparingu chciałem się bliżej przyjrzeć zespołowi, który będę prowadził w nowym sezonie. Zaprezentowaliśmy się dobrze i zakończyliśmy spotkanie wysoką wygraną. Wyróżnił się Krzysztof Karch, którego gospodarze nie mogli zatrzymać - powiedział trener Piasta Poniec Andrzej Lokś. W meczu zaprezentowało się dwóch zawodników przymierzanych do gry w Poniecu. Jednym z nich był Michał Bożek (Błękitni Kąkolewo). Na skrzydle grał zawodnik z Ukrainy Vlad Nazarenko. Ponadto do Piasta mają dołączyć Patryk Siniecki (MTS Pawłowice) i Łukasz Janowicz (Rydzyniak Rydzyna). 

Trzy sparingi na koncie mają już Zjednoczeni Pudliszki. Zespół Dariusza Olejniczaka pokonał GKS Krzemieniewo 5 : 1 i przegrał z Sokołem Chwałkowo 1 : 4 oraz Piastem Poniec 0 : 7. – Bazujemy na juniorach. Popełniamy w meczach zbyt wiele błędów indywidualnych i stąd tracimy tyle goli. Jeśli nie dojdzie kilku doświadczonych zawodników, to będzie ciężko. Prowadzimy rozmowy, jednak w tej chwili trudno coś więcej powiedzieć – powiedział Dariusz Olejniczak. Na sezon 2019/2020 zespół z Pudliszek został ujęty w terminarzu piątej grupy klasy okręgowej, jednak z powodu rezygnacji Sokoła Pniewy z gry w czwartej lidze zespół Dariusza Olejniczaka może skończyć w Klasie A. Nie ma jeszcze jednak decyzji WZPN w tej sprawie. 

W piątek przygotowania do sezonu rozpoczęła Wisła Borek Wielkopolski. Przypomnijmy, że zespół Tomasza Gawrońskiego będzie występował w pierwszej grupie klasy okręgowej. W okresie przygotowawczym Wisła rozegra sparingi z Pogonią Książ Wielkopolski, GKS-em Jaraczewo, Pinsel-Peter Krobianką Krobia i Zjednoczonymi Pudliszki.  

Zamieszanie w czwartej lidze. Krobianka mówi nie!

Sparingi

Promień Krzywiń – Sokół Chwałkowo 6 : 2
Bramki dla Sokoła: Krystian Jędryczka (2)

Zjednoczeni Pudliszki – Sokół Chwałkowo 1 : 4 
Bramka dla Zjednoczonych: Pudliszki: Daniel Paszek z rzutu karnego
Bramki dla Sokoła: Krystian Jędryczka, Mateusz Chudy (2), Darek Naskręt

Kania Gostyń - Sokół Chwałkowo 4 : 1
Bramka dla Sokoła: Marcin Rejek z rzutu karnego

Zjednoczeni Pudliszki – GKS Krzemieniewo 5 : 1
Bramki dla Zjednoczonych: Kamil Kołcz (2), Michał Płoszajczak (2), Daniel Paszek

Zjednoczeni Pudliszki – Piast Poniec 0 : 7
Bramki dla Piasta: Krzysztof Karch (6), Wojciech Alejski
 


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Swoj
  7 miesięcy temu 1
  Te drużyny z pseudo piłkarzami a szczególnie pseudo trenerami kalecza grę w kopania
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji