Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

13-letni mistrz kierownicy odwiedził szkołę. Uczniowie oszaleli

› Sport i rekreacja 10 miesięcy temu    26.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bodzewo. Za kierownicą samochodu rajdowego Macieja Banasia mógł zasiąść każdy uczeń lub uczennicaBodzewo. Za kierownicą samochodu rajdowego Macieja Banasia mógł zasiąść każdy uczeń lub uczennica fot. Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Bodzewie obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu. Zapraszane są osoby, które swoją postawą i działalnością zachęcają uczniów do aktywności fizycznej, ukazują, że sport w codziennym życiu może być i jest bardzo potrzeby. W tym roku tydzień sportu zainaugurował swoim przyjazdem Maciej Banaś - kierowca samochodu wyścigowego, wicemistrz Polski, który ze swoim teamem Banaś Racing odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej m. in., w Czechach, Austrii, na Węgrzech. Najbardziej zaskakujące jest to, że Maciej ma 13 lat i jest uczniem kl. VII szkoły podstawowej.

– Maciej opowiedział o swojej karierze kierowcy rajdowego, która rozpoczęła się już w wieku 2 lat, kiedy to po raz pierwszy zasiadł za kierownicą gokarta. Swoją dojrzałą postawą pokazał uczniom, ze sport i sukcesy mogą iść w parze z bardzo dobrymi osiągnięciami edukacyjnymi – opowiada Zbigniew Jakubowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bodzewie.

Brawa uczniów i nauczycieli nie miały końca, kiedy 13-latek pokazał namiastkę swoich rajdowych umiejętności. Ryk silnika, pisk opon oraz wspaniałe wyczucie i opanowanie auta wywołały salwę braw i uśmiech na twarzach nawet tych najmłodszych. Każdy mógł wejść do auta, usiąść za kierownica. Maciej wraz z swoim tatą Bartoszem Banasiem zaprezentowali również profesjonalny ubiór, w którym nastolatek jeździ - wykonanego z niepalnego materiału..., aż po skarpetki.

– Taka przygoda dla uczniów oraz możliwość spotkania się z młodym sportowcem, rówieśnikiem naszych uczniów to na pewno bardzo fajna sprawa oraz przerywnik w zdobywaniu wiedzy. Dzieci mogą w sposób praktyczny zaobserwować pasje innych ludzi oraz na żywo i namacalnie zobaczyć namiastkę sportowych emocji – dodaje Z. Jakubowski.

Jak mówią władze szkoły dzięki takim spotkaniom uczniowie wyniosą ze szkoły nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także piękne wspomnienia z bliskich spotkań ze sportowcami.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!