Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Po lewej chodnik, po prawej ścieżka

› Gospodarka› Inwestycje 2 dni temu 15:09    22.11.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzięczyna. - Zakładamy, że będzie duże zainteresowanie wykonawstwem i jesienią przyszłego roku będzie mogli już się cieszyć zmodernizowaną drogą w Dzięczynie - mówi starosta gostyńskiDzięczyna. - Zakładamy, że będzie duże zainteresowanie wykonawstwem i jesienią przyszłego roku będzie mogli już się cieszyć zmodernizowaną drogą w Dzięczynie - mówi starosta gostyński fot. arch. portalu

Na początku tygodnia starosta gostyński zapowiadał ogłoszenie w najbliższych dniach przetargu na rozbudowę drogi powiatowej w Dzięczynie. Władzom powiatu spieszno do rozpoczęcia procedury przetargowej i jak najszybszego wyłonienia przyszłego wykonawcy, aby dać firmie, jak najwięcej czasu na wejście na plac budowy. I nie chodzi tutaj wcale o przeprowadzenie dużej części inwestycji jeszcze w tym roku, ale zapewnienie sobie dłuższych terminów realizacji.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Jeżeli, jak mówił Robert Marcinkowski, „pierwsza łopata zostanie wbita najdalej na koniec roku”, to w takim przypadku zasady przyznawania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego pochodzi połowa środków na rozbudowę dopuszczają wydłużenie czasu realizacji zadania do 12 miesięcy.

- Oś Pępowo-Krobia-Poniec to jedna z najważniejszych osi komunikacyjnych na terenie naszego powiatu. Tą drogą zmierzają mieszkańcy naszego powiatu czy całej południowo-zachodniej Wielkopolski w kierunku Leszna. To jest także element dojazdu do drogi szybkiego ruchu - oznajmił starosta na niedawnej konferencji prasowej z udziałem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

W ramach zadania planowana jest rozbudowa odcinka drogi o długości 1 172 metrów, a jezdnia poszerzona będzie do 6,5 metra. Zakres prac obejmie wzmocnienie, uszczelnienie drogi oraz położenie nowej nawierzchni. Po lewej stronie powstanie chodnik, po prawej z kolei ciąg pieszo-rowerowy. Pobocza będą umocnione. Ustawione zostaną bariery ochronne, namalowane oznakowania poziome. Dla bezpieczeństwa mieszkańców wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe.

W ramach zadania planuje się też wykonanie kolektora kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, przebudowę kolidujących urządzeń elektrycznych, budowę murów oporowych i rowów odwadniających.

Wartość prac to 5 908 954 złotych.

Czytaj również: wiele osób z podobnymi objawami zaczęło komentować sytuację

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec Dzięczyny
2 dni temu 21:01 2
Już to widzę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Dzięczyny
2 dni temu 20:12 1
Już to widzę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji