Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Powiat czuje się oszukany. Starosta chce wyjaśnień

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż

Cztery firmy zgłosiły swoje oferty do przetargu na rozbudowę ponad kilometrowego fragmentu drogi w Dzięczynie. Jednak ostatnie informacje postawiły pod znakiem zapytania realizację całej inwestycji.

Jeszcze kilka tygodni temu przedsięwzięcie współrealizowane przez powiat gostyński i gminę Poniec znajdowało się na 18. miejscu ostatecznej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019” - więcej czytaj TUTAJ. 

Wszystko zmieniło się jednak, gdy ogłoszono ostateczną listy zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych (spadkobierca programu rozwoju infrastruktury drogowej). Projekt powiatu gostyńskiego spadł o 11. miejsc, w stosunku do stanu poprzedniego, przez co nie łapie się już na dofinansowanie.

– W obecnej sytuacji nie posiadamy pełnej kwoty pozwalającej sfinansować inwestycję. Bez środków z Funduszu Dróg Samorządowych najprawdopodobniej nie zostanie ona zrealizowana wcale. Co więcej, wobec zapewnień o otrzymaniu pieniędzy z programu, nie złożyliśmy ponownie wniosku do nowej edycji Funduszu Dróg Samorządowych, przez co nie mamy szans na dofinansowanie w aktualnej edycji konkursu – czytamy w piśmie skierowanym przez Zarząd Powiatu Gostyńskiego do m.in. do Prezesa Rady Ministrów i wojewody wielkopolskiego.

Władze powiatu argumentują, że obecna „ostateczna” lista zadań zakwalifikowanych do otrzymania środków zewnętrznych „nie poparta została żadnymi merytorycznymi podstawami”. Nie zawiera ona także uaktualnionej punktacji, a co najważniejsze nie ma od niej odwołania.

Wobec tego czujemy się oszukani i niesprawiedliwie potraktowani. Nie rozumiem także, co miało wpływ na podjęcie tej decyzji, zwłaszcza, że po ocenie merytorycznej, w której brano pod uwagę kryteria zawarte w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019” zajmowaliśmy miejsce, które gwarantowało dofinansowanie – piszą powiatowi włodarze domagając się przywrócenie poprzedniego rankingu.

Czytaj również: po latach przyszły pieniądze na remont zniszczonych dróg

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 56%  5
Ktoś tu ewidentnie nie dopilnował tematu, a teraz pogrąża się publicznie pisząc jakieś pisemka które nic nie znaczą. Tutaj trzeba się uderzyć w pierś i szukać winnego w swoim zespole. Dorośli ludzie a zachowują się jak nastolatkowie na praktyce w pierwszej pracy. Chciałbym i myślę że wielu również aby każdy odpowiadał finansowo za błędy popełnione w pracy, a przede wszystkim za niespełnione obietnice wyborcze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brak słów
ponad rok temu ocena: 50%  4
Dobra zmiana dotarła na drogi. Pewnie znowu poszło bez żadnego trybu. Może i PIS zrobił parę dobrych rzeczy, ale z czegoś takiego trudno się wytłumaczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
ponad rok temu ocena: 67%  3
Czyli tak jak zawsze. To nie my - powiat jesteśmy winni , tylko oni - rząd, który powinien nam przysłać pieniądze bez gadania. My powiat przecież siedzieliśmy i czekaliśmy i sprawdzaliśmy czy pieniądze już są na koncie, zrobiliśmy wszystko jak trzeba .............. brawo powiat, brawo starosta :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WYBORCA
ponad rok temu ocena: 63%  2
a ja myslalem ze Premier przyjedzie i Wam przywiezie pieniadze,poprostu zalecam wiecej ruchu !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ list
ponad rok temu ocena: 61%  1
No to mleko rozlane...nie ma odwolania od ostatecznej listy i koniec tematu. Listy piszcie sobie w sprawie poprzedniego stanu i czekajcie na odpowiedzi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji