Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Podczas ćwiczeń uratowali potrąconego psa. Poszukiwany nowy dom

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    3.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Leszno. Grupa terytorialsów z 125 batalionu lekkiej piechoty przyuważyła ranne zwierze i natychmiast zareagowałaLeszno. Grupa terytorialsów z 125 batalionu lekkiej piechoty przyuważyła ranne zwierze i natychmiast zareagowała fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Tuż nad ranem, w sobotę, 3 listopada podczas marszu do ośrodka ćwiczebnego w Wyciążkowie, żołnierze 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie trafili na niecodzienny widok.

Około godziny 6.45 szeregowy Dawid Grzybowski usłyszał i zauważył cierpiące przy poboczu drogi zwierzę. Zawodzącym czworonogiem okazał się ranny pies, który najprawdopodobniej uległ wypadkowi i został pozostawiony na poboczu bez jakiejkolwiek pomocy.

– Żołnierze natychmiast powiadomili odpowiednie służby. Wstępna ocena ratowników potwierdziła przypuszczenia, że pies ma złamane trzy łapy. Zwierzak natychmiast został przetransportowany do ośrodka weterynarii i otoczony odpowiednią opieką medyczną – relacjonuje Anna Szymaniak, rzecznik prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na szczęście potrącony, najlepszy przyjaciel człowieka przeżył.

Czy pies jest bezpański, czy jest poszukiwany przez swoich właścicieli, tego nie wiadomo. Być może publikowane zdjęcia pomogą odszukać właścicieli lub zagwarantują mu nowy i bezpieczny dom.

Słowa uznania kierujemy pod adresem szeregowego Grzybowskiego i całego zespołu, który pomógł uratować rannego czworonoga – dodaje Anna Szymaniak.

Czytaj także: dlaczego pewien gostynian dostał mandat za sprzątanie

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ bg
  10 miesięcy temu 1
  brawo dla żołnierzy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji