Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Skuter – niechciany prezent w straży miejskiej?

› Aktualności 10 miesięcy temu    6.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 5 / 80%
A A A
Dlaczego Straż Miejska w Gostyniu nie używa skutera w pracy?Dlaczego Straż Miejska w Gostyniu nie używa skutera w pracy? fot. fotomontaż Z. Pacanowski/fot. UM w Gostyniu

Co się dzieje ze skuterem, który trafił 12 lat temu do Straży Miejskiej w Gostyniu? Zastanawiał się nad tym radny Maciej Czajka. - Gdzie on jest? Czy jeszcze w środkach trwałych gminy? Czy on sobie stoi gdzieś w garażu? - dociekał rajca na posiedzeniu komisji rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej w Gostyniu, 22 listopada. Zwrócił uwagę, że strażnicy na patrole wyjeżdżają w samochodzie, a skuter niepotrzebnie stoi. - Przecież latem po gostyńskich osiedlach mogliby się nim poruszać. W niektórych miastach strażnicy jeżdżą rowerami, a dla naszej straży miejskiej zakupiono ten pojazd. Co się z nim dzieje? - dociekał radny. Wiceburmistrzowi Grzegorzowi Skorupskiemu wyrwała się informacja, że gmina Gostyń myślała nawet o zakupie rowerów dla straży miejskiej. Ale po co, skoro jest skuter? Czy straż miejsca umiejętnie korzystała z tego pojazdu?

R E K L A M A

TUTAJ - kto w Krobi prosił o defibrylatory?

Jak był wykorzystywany przez gostyńską straż miejską przez wszystkie lata - od momentu, kiedy gmina Gostyń go otrzymała. A było to w 2005 r. Od tego czasu pojazd przejechał nieco ponad 2575 km (zalewdwie 0,58 km dziennie). To bardzo mało. Zatem nic dziwnego, że mieszkańcy Gostynia nie pamiętają już żadnego strażnika, jeżdżącego tym pojazdem po mieście.

Andrzej Maćkowiak tłumaczy to brakiem w zasobach kadrowych straży miejskiej i zamieszaniem spowodowanym reorganizacją. - Jeden pracownik w pewnym okresie chorował przez cały rok, innego też pół roku prawie nie było. Trudno było skompletować z naszej załogi dwa patrole - jeden na pierwszą zmianę, drugi po południu, a nawet w weekendy, a co dopiero na skuter. W pewnym momencie myśleliśmy, aby sprzedać skuter. Tak rozważaliśmy, bo nie był używany w ogóle w pewnym okresie – wyjaśniał zmiany organizacyjne i braki osobowe wśród strażników. Ten zły omen w straży miejskiej trwał w latach 2016-2017.

A dlaczego pojazd wcześniej nie był wykorzystywany w pracy strażników? Na to pytanie Andrzej Maćkowiak konkretnie nie odpowiedział.

- To jest pojazd którego się używa najczęściej latem. Nie może na nim jeździć dwóch strażników. Musi być kilkanaście stopni ciepła, aby pracownik, jeżdżący na skuterze nie chorował lub nie poszedł na rentę zbyt szybko z powodu przewianych stawów - powiedział.

Komendant stwierdził, że ostatnio pojazd został poddany przeglądowi i obecnie została wyznaczony pracownik, który zacznie go używać, kiedy tylko zrobi się cieplej.

Czytaj o kolizji na Pl. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu

R E K L A M A
+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ 111
10 miesięcy temu 5
A policja ma też skuter bo widziałem kiedyś policjanta na skuterze jeździł tam i z powrotem z gostynia do krajewic i kibiciował sprzedaż porwanego samochodu przez niejakiego ryjka.
~ Poqio
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
Renta na przemianę stawy chyba rybne stawy nikt nie jeździ a tu już mowa o rencie brawo brawo dla komendanta
~ qwe
10 miesięcy temu 3
A dlaczego może jeździć tylko jeden strażnik. Przecież skutery są dwu osobowe...
~ xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Andrzej Maćkowiak i ta jego pseudo straż miejska już dawno powinni zostać zlikwidowani, ani on nie nadaje się na komendanta straży ani też strażnicy nie są az tak bardzo potrzebni. A dlaczego skuter nie był wykorzystywany - proste na skuterze nie ma lansu jest tylko obciach co nie przystoi panom strażnikom.
~ oskar
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Najlepiej niech im kupią jeszcze jednego Yeti to od razu znajda się chętni aby nim jeździć i nie będzie braku kadry ;D
R E K L A M A
R E K L A M A