Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

To będzie jubileuszowy spektakl. Jak gwiazdy na niebie...

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    18.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Noc Muzeów 2020 w SP nr 5 w GostyniuNoc Muzeów 2020 w SP nr 5 w Gostyniu fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Wiemy już, kiedy odbędzie się tegoroczna - jubileuszowa - Noc Muzeów w Gostyniu i co będzie jej tematem. Zostało to uzgodnione podczas spotkania podsumowującego ubiegłoroczną „Gostyńską Noc z Żywiołami”.

Zebranie odbyło się 13 stycznia w sali konferencyjnej gostyńskiego ratusza. Podczas spotkania Grzegorz Skorupski - zastępca burmistrza Gostynia oraz Robert Czub - dyrektor Muzeum w Gostyniu wręczyli okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami przedstawicielom organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie ubiegłorocznej imprezy. Wyraźnie zaznaczono, że szczególne podziękowania należą się także dyrekcji i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu oraz prezesowi i pracownikom Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przypomnijmy - w „Noc z Żywiołami”, która odbyła się 18 maja 2019 r. zaangażowało się aż 25 podmiotów. Przygotowano łącznie 20 atrakcyjnych wydarzeń w Gostyniu, Brzeziu i Grabonogu - TUTAJ.

Podczas podsumowującego spotkania zapadły wstępne decyzje, dotyczące kolejnej - dziesiątej już edycji tej imprezy. Zdecydowano, że tematem tegorocznej Nocy Muzeów będzie „Gostyńska Noc z Gwiazdami”.

Pomysłodawcą hasła jest Mikołaj Rogala, zastępca dyrektora SP5.

- Nazwa powstała od pomysłu pierwszego, odnoszącego się do kosmosu. Związane to było z działaniami uczniów AZS w Gostyniu i wysłaniu sondy w marcu, jak dobrze pamiętam. Wiele instytucji i stowarzyszeń chętnych do działania miałoby problem z nawiązaniem do tego tematu. Stąd pomysł gwiazd. Każdy będzie mógł wykorzystać gwiazdy swojej dziedziny. Być może będzie to auto danego okresu, gwiazda estrady, gwiazdozbiór talentów, gwiazda filmowa, literacka czy sportowa - wszystko zależy od organizatora odpowiedniej atrakcji. Stąd mój pomysł, który został przyjęty przez pozostałych zainteresowanych - wyjasnia Mikołaj Rogala.

 

Znany jest także termin. Ustalono, że jubileuszowy - dziesiąty - „nocny spektakl” odbędzie się w sobotę, 16 maja 2020 roku.

Robocze spotkanie poświęcone tegorocznej imprezie odbędzie się w poniedziałek, 2 marca 2020 r. w ratuszowej sali konferencyjnej. Początek o godzinie 16.00. Do udziału w spotkaniu mogą czuć się zaproszeni wszyscy ci, którzy mają pomysł na uatrakcyjnienie majowego wieczoru w myśl tytułowego hasła „Gostyńska Noc z Gwiazdami”.

Niecodzienne nocne imprezy, zapoczątkowane skromnie przez muzea, odbywają się w bardzo wielu miastach Europy i Polski w okolicach Międzynarodowego Dnia Muzeów, przypadającego 18 maja. Początkowo spektakl miał na celu promocję i odczarowanie muzeów jako miejsca, w których chodzi się w kapciach i rozmawia szeptem. Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w styczniu 1997 r. w Berlinie. Cieszyła się dużym powodzeniem i dlatego zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach Europy.

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. 

Jak było w Brzeziu podczas Nocy Muzeów 2019 - TUTAJ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!