Wygrana i remis Kani. Został jeszcze jeden sparing

Wygrana i remis Kani. Został jeszcze jeden sparing - Zdjęcie główne

Wygraną i remis w kolejnym tygodniu przygotowań zanotowali piłkarze Kani Gostyń. W meczu wyjazdowym zespół piątej ligi pokonał Białego Orła Koźmin 6 : 1, a przed własną publicznością zremisował TPS Winogrady 1 : 1.

W meczu z Białym Orłem Koźmin  pierwsza połowa była wyrównana, a dopiero po zmianie stron uwidoczniła się przewaga zespołu z Gostynia. - Od początku meczu szansę gry dostało kilku nowych zawodników. Widać było, że brakuje zgrania i doświadczenia chłopakom. Mecz w tej części był wyrównany. Gospodarze mieli nawet klarowniejsze sytuacje. Po przerwie posiadaliśmy zdecydowaną przewagę. Przeprowadziliśmy naprawdę kilka fajnych, składnych akcji - powiedział po meczu trener Kani. W sobotę Kania podejmowała TPS Winogrady, którego prezesem jest wychowanek gostyńskiego klubu Andrzej Juskowiak. W zespole beniaminka czwartej ligi występuje syn najsłynniejszego wychowanka Kani. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 1. Goście objęli prowadzenie po strzale Jana Juskowiaka. Do remisu doprowadził Ziemowit Kubiak. - Ze względu na kontuzje, choroby i okres wakacyjny znów musiałem eksperymentować składem. Zmiennicy zawodników z podstawowego składu spełnili swoje zadanie. Jeśli nie wywalczą miejsca w pierwszej jedenastce, to będą solidnymi zmiennikami. W drugiej połowie na boisku pojawiło się więcej młodzieży. Zbrakło trochę dyscypliny taktycznej i goście częściej dochodzili do sytuacji bramkowych - powiedział po meczu trener Grzegorz Wosiak. W najbliższy poniedziałek Kania Gostyń rozegra ostatni sparing przed ligą. Na boisku w Gostyniu dojdzie do pojedynku z Finup Partner Piast Nowy Belęcin.

Biały Orzeł Koźmin – Kania Gostyń 1 : 6
Bramki dla Kani: Błażej Danielczak (2), Szymon Olejniczak, Dawid Jędryczka, Sebastian Pakosz i Radosław Wachowski
Kania: Krzyżostaniak – T. Hajduk, Krzyżostaniak, Maćkowski, Fechner, Ł. Hajduk, Kozłowski, Szkudlarek, Jędryczka, Gendera, Sz. Olejniczak oraz K. Pakosz, Wachowski, Wytykowski, Danielczak, Kubiak, Łapawa, S. Pakosz, Stachowiak

Kania Gostyń – TPS Winogrady 1 : 1
Bramka dla Kani: Ziemowit Kubiak
Kania: J. Krzyżostaniak – T. Hajduk, Maćkowski, Mucha, Łapawa, Ł. Hajduk, Wachowski, Jędryczka, Szkudlarek, Danielczak, S. Pakosz oraz Nowaczyk, Wytykowski, Smektała, Kubiak, J. Bzdenga, Żak, Nowak